Zakwaszać czy odkwaszać. Cz. 2
- Gabriela Wachowiak
- 26 sie 2019
- 3 minut(y) czytania
A co zrobić, aby zakwasić żołądek? Przede wszystkim, jak już wspomniałam, najpierw należy sprawdzić poziom jego zakwaszenia. Sposób jest bardzo prosty i jak go poznacie, zapewne się lekko uśmiechniecie.
Po pierwsze przygotujcie do tego roztwór wody z sodą oczyszczoną: wystarczy wypić 1/2 do 3/4 szklanki wody z rozpuszczoną 1/2 do 1 łyżeczki sody (kupionej w aptece). Należy to zrobić rano na czczo zaraz po wstaniu z łóżka.
Wynik testu określa czas od momentu wypicia mieszanki do "beknięcia". Roztwór sody po kontakcie z kwasem solnym reaguje wydzielając dwutlenek węgla (CO2) i dochodzi do odbicia. Jak jednak odczytać wynik?
NADKWASOTA – beknięcie podczas picia mikstury lub do 40 sekund
PRAWIDŁOWE ZAKWASZENIE – beknięcie po 40 sekundach, ale przed upływem 90 sekund
NIEDOKWASOTA – brak beknięcia lub pojawienie się beknięcia po 3 minutach.
👉 𝗠𝗼𝗷𝗮 𝗽𝗼𝗿𝗮𝗱𝗮 Jeśli wynik badania wskazuje na to, że żołądek jest niedokwaszony oraz test na Helicobacter pyroli wyszedł ujemny, wystarczy przed każdym posiłkiem wypijać 0,5 szklanki ciepłej wody z łyżeczką octu jabłkowego lub wodę z cytryną.
𝗨𝗪𝗔𝗚𝗔!!! Osoby mające wrzody, nadżerkę lub stosujące leki na nadkwasotę i zgagę NIE MOGĄ PIĆ OCTU JABŁKOWEGO!!!
Kojąco na błonę śluzówki żołądka działają także: sok z ziemniaka, korzeń lukrecji, lucerna, miód manuka, aloes, propolis, olej z rokitnika. Skutecznym sposobem na wyleczenie choroby wrzodowej żołądka jest także picie soku ze świeżej kapusty. Wówczas należy pić go na ciepło po 1/2 szklanki 2-3 razy dziennie przed jedzeniem, w ciągu 1-2 miesięcy.
Dlaczego kapusta? Bo zawiera ona witaminę K, która ma działanie przeciwwrzodowe i w pełni leczy wrzód!
Ok, znamy już wynik naszego zakwaszenia żołądka, a zatem czas na odkwaszanie organizmu. Zakwaszenie organizmu to zaburzenie gospodarki kwasowo-zasadowej. Może przejawiać się niedoborem substancji zasadowych, a to z kolei powoduje, że nadmiar kwasów zaczyna atakować przede wszystkim nasze kości, tkankę łączną oraz inne organy, tkanki i komórki naszego organizmu.
Pamiętaj — zakwaszony organizm to chory organizm, tak więc dbaj o niego poprzez codzienną dietę. Długotrwałe jego zakwaszenie powoduje, że nie pracuje on prawidłowo — spada odporność immunologiczna i stajemy się doskonałym środowiskiem, w którym rozwijają się: pleśnie, grzyby, wirusy, bakterie, pierwotniaki, roztocza, brodawczaki oraz różnego rodzaju robaki obłe, płazińce, tasiemce itp. Brrr...

Jakie są tego skutki?
Ciągłe zmęczenie, stany zapalne, apatia, senność, ból głowy (w tym migreny), problemy z cerą i łamliwość paznokci, wypadanie włosów, choroby serca, zapalenie stawów, wyższe ciśnienie tętnicze, cukrzyca, udary, zawały, wysoki poziom cholesterolu, choroby nowotworowe, itd.
Co zakwasza nasz organizm?
Przede wszystkim jest to:
➡️ stres,
➡️ brak ruchu
➡️ zła dieta
Duże ilości czerwonego mięsa, wędliny w codziennej diecie, białe pieczywo, czarna herbata, kasze (za wyjątkiem kaszy jaglanej), jajka, mleko, alkohol a przede wszystkim cukier. Do tego kawa oraz palenie papierosów - gwarantuje Ci zbyt zakwaszone środowisko.
Jak temu zaradzić poza odstawieniem wspomnianych rzeczy? Przede wszystkim powinniśmy spożywać 80% produktów o charakterze zasadowym i 20% produktów o charakterze kwasowym. Wtedy wskaźnik pH powinien mieścić się w przedziale 7,3 do 7,4, co odpowiada odczynowi zasadowemu. Ponadto ważne jest dobre nawodnienie, czyli w zależności od wzrostu i masy ciała niezbędne jest picie przeciętnie od 2,5 do 4 litrów czystej wody wysokiej jakości. Przynajmniej raz dziennie mocz powinien być prawie przezroczysty. Do tego polecam dołączyć picie chlorofilu. To „żywa krew roślin”, która ma za zadanie przede wszystkim utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu, dotlenić naszą krew, zapobiec mnożeniu się drobnoustrojów i grzybów, wzmocnić system immunologiczny, eliminować metale ciężkie, a także poprzez oddziaływanie zbliżone do probiotyku wspomagać regenerację i rekonwalescencję organizmu narażonego na długotrwały stres lub inne obciążenia.
Zachęcam również do zgłębienia tematu przyczyn powstawania nowotworów według Otto Heinricha Warburga (biochemika, laureata Nagrody Nobla, czołowego biologa komórkowego XX wieku), który uważa, że prawdziwą przyczyną nowotworów jest zbyt duża kwasowość organizmu - https://www.fronda.pl/a/oto-prawdziwe-przyczyny-powstawania-nowotworow,79786.html?
Commenti